Ring oss

+46 (0)320 20 90 50

Måndag – torsdag. 7.30-16.30
Fredag 7.30-15.00

Vi bjuder på kaffe

Backagårdsgatan 3
511 57 KINNA

”The Corner”
Rosenlundsgatan 40
118 53 Stockholm

 


Skicka oss ett mejl

order@winterstextil.se

Stefan Emanuelsson

VD, försäljning
Mob: +46 (0)733 92 09 37
stefan.emanuelsson@ winterstextil.se

Malin Johnsson

Innesälj / Projekt
+46 (0)320 20 90 52
Mob: +46 (0)79 585 99 30
malin.johnsson@winterstextil.se

Anita Taskinen

Försäljning / Sales Finland
Mob: +358 (0)405754450
Fax: +358 (0)32255488
anita.taskinen@winterstextil.se

Anne Hildén

Innesälj / Customer Service Finland & Sverige
+46 (0)320 20 90 56
Mob: +46 (0)79 585 99 32
anne.hilden@winterstextil.se

Jenny Thorén

Order / Customer Service, leveranser
+46 (0)320 20 90 51
Mob +46 (0)79 585 99 31
jenny.thoren@winterstextil.se

Albert Peci

Lager, montering
+46 (0)320 20 95 26
Mob +46 (0)79 585 99 33
albert.peci@winterstextil.se

Helén Olsson

Produktionsledare sömnad
+46 (0)320 20 90 57
Mob +46 (0)79 585 99 35
helen.olsson@winterstextil.se

Hasse Ikävalko

Produktionsledare möbeltapetsering
Mob: +46 (0)703 24 00 38
hasse.ikavalko@winterstextil.se

Helen Johansson

Inköp
+46 (0)320 20 90 55
Mob +46 (0)79 585 99 36
helen.johansson@winterstextil.se

Anna-Lena Jonsson

Ekonomi
+46 (0)320 20 90 54
Mob +46 (0)79 585 99 37
anna-lena.jonsson@winterstextil.se

TEXTIL AB OLLE WINTER:

Backagårdsgatan 3
SE-511 57  KINNA
Sverige/Sweden
Telefon: +46 (0)320-209050
order@winterstextil.se

Showroom Stockholm:
”The Corner”
Rosenlundsgatan 40
118 53  Stockholm

Försäljning Sverige:
Order:
order@winterstextil.se